INFOPEDIA

Win Media Encoder 9 cz

Se svým novým formátem se Microsoft poprvé v historii dostal do těsného závěsu za kodek DivX. Do Windows Media Encoderu totiž zabudoval kromě režimu 2 Pass i variabilní bitrate. Další užitečnou novinkou byl výrazně zdokonalený zvukový kodek, který vytvářel velmi kvalitní vícekanálový zvuk s bitrate kolem 192 KB za sekundu. Film se zvukem ve formátu 5.1 se tak vešel na jedno CD. Velkým nedostatkem ale bylo, že enkodér vyžadoval na svoji dobu relativně velmi výkonný počítač, (Pentium 4 se 3 GHz). Na slabších strojích trvala konverze filmu pomocí dvojitého kódování klidně i celý den. Kvalita obrazu dosahovala téměř úrovně DivX a XviD.


EPOSPEDIA

WME


Nepříjemná ale byla stejně jako u RealVidea 9 ztráta detailů. Zato se dokonce ani v akčních sekvencích neobjevovaly prakticky žádné artefakty. Při klidných scénách s nepohyblivým pozadím vznikalo mírné chvění, kterého si ale lze všimnout jen při pozorném sledování. Pro převedení filmového DVD na jedno CD, je nutné nejprve nastavit některý z mnoha profilů.

nastavení mediacoder


««« Předchozí text: Programy vybírá Chip Následující text: pdf995 6.24 »»»

Learzi | 12. 9. 2007 St 17.32 | Software | trvalý odkaz | tisk | 450x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.