INFOPEDIA

Surface

Surface je technologie od firmy Microsoft, která může posunout interakci člověka a počítače. Microsoft představuje svůj koncept Surface, což je vlastně konferenční stůl s dotykovým displejem. Podobných konceptů již bylo mnoho, většina z nich však pouze projevila budoucí potenciál a dále se nerozvíjela.

Microsoft si vypůjčil několik nápadů z méně známých projektů, přidal ovládání ve stylu iPhone a několik vlastních nápadů a vytvořil produkt, který jsme tu zatím neměli.

V útrobách stolu se nachází počítač a snímání dotyku zabezpečuje pět kamer. Podstatou Surface je systém ovládání, který se snaží působit co nejpřirozeněji. Rukama si můžete po pracovní ploše stolu rozmísťovat obrázky, videa a jiné objekty, chytáním za rohy měnit jejich velikost, kreslit, posílat e-maily, ovládat zobrazená menu a podobně.


–

Tím, že Surface sleduje uživatele pomocí kamer, dokáže snímat nejen pohyby prstů, ale i celé předměty. Položíte-li na stůl svůj mobilní telefon, systém se s ním ihned spojí a synchronizuje kontakty. Položíte-li na plochu dva mobily, můžete pomocí Surface mezi nimi posílat soubory. Po položení Zune se zobrazí obsah hudby, fotoaparát s Wi-Fi ihned nabídne svoje fotografie.


Ačkoli je Surface už v podstatě hotový produkt, nebude tak brzy v běžném prodeji. Micrososft bude tyto stoly nabízet nejdříve restauracím, hotelům či kasinům, a to za ceny kolem 5 až 10 000 USD.


konferenční stůl s dotykovým displejem


««« Předchozí text: TOMBO Následující text: NetRex »»»

Learzi | 31. 7. 2007 Út 22.43 | Technologie | trvalý odkaz | tisk | 360x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.