INFOPEDIA

GENI

GENI je experimentální testovací síť, jejíž úlohou bude zkoušet různé nové technologie a přístupy bez toho, aby výzkumníci poškodili současný internet. Mnoho vědců chce totiž zcela nově vytvořit základní architekturu internetu, protože se domnívají, že takovýto přístup by zabezpečil řešení bezpečnostních a jiných problémů, které se nakupily od zrození internetu v roce 1969.

Americká National Science Foundation (NSF) oznámila, že společnost BBN Technologies má v průběhu následujících čtyř let dostat grant 10 milionů dolarů, aby pracovala na GENI -Global Environment for Network Innovations.

Až dosud na GENI pracovali pouze různí univerzitní pracovníci a jiní výzkumníci; s BBN Technologies na ní začnou pracovat počítačoví vědci na plný úvazek.

Takováto nová síť bude vyžadovat změnu základního vybavení a hardwaru na celém světě, stejně jako přepsání softwaru počítačů. Náklady by se vyšplhaly na miliardy amerických dolarů. Nová síť bude zprvu běžet paralelně se současnou, většina uživatelů a firem pak postupně přejde na pokročilejší síť, protože bude chtít využívat její zlepšené funkce a vlastnosti.


–


««« Předchozí text: Deskstar 7K1000 Následující text: TOMBO »»»

Learzi | 29. 7. 2007 Ne 22.23 | Internet | trvalý odkaz | tisk | 397x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.