INFOPEDIA

EdgeLine

Nová technologie firmy HP která by měla podle jejích představ skloubit to nejlepší z laserových a inkoustových tiskových technologií – vysokou rychlost tisku, kvalitu textu i grafiky, nízké provozní náklady a spolehlivost.

Technologie je založena na tom, že isková hlava se nepohybuje, ale je dostatečně široká, takže může zůstat na místě a přesouvá se pod ní pouze papír. Pokud je potřeba širší záběr, použije se více tiskových hlav, aby pokryly celou šířku papíru.


Podle HP tak bude možné dosahovat značných tiskových rychlostí. Papír může pod hlavami ujíždět rychlostí až 89 cm za sekundu, čímž se dosahuje rychlosti tisku až 71 barevných stránek za minutu. Druhá generace by měla zvládnout dokonce až 100 barevných stran. Zvýší se i přesnost, a tedy kvalita tisku. Ubude také mechanických a pohyblivých částí a výhodou oproti laserové technologii je to, že tisk probíhá bezdotykově. Inkoustové tiskárny založené na této technologii jsou mnohem robustnější – zvládnou mnohem vyšší nasazení a měsíční zatížení (tisková hlava je dimenzována na dva miliony stránek a sama detekuje a dále nepoužívá vadné trysky, kterých má dostatek).


««« Předchozí text: Uživatelský profil ve Windows XP Následující text: SilverLight »»»

Learzi | 19. 7. 2007 Čt 11.23 | Technologie | trvalý odkaz | tisk | 393x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.