INFOPEDIA

Windows XP Professional

Systém Windows XP Professional přinesla nový standard spolehlivosti a výkonnosti do světa osobních počítačů. Nové rozhraní systému Windows XP Professional má novou podobu orientovanou na úlohy, která zjednodušuje a zpřehledňuje provádění běžných úloh.

Professional kombinuje přednosti Windows 2000 Professional, např. standardizované zabezpečení, jednoduché ovládání a spolehlivost, a nejlepší funkce systémů Windows 98 a Windows Millennium Edition, jako jsou technologie Plug and Play, zjednodušené uživatelské rozhraní a inovovaný přístup k odborné pomoci. Tím jsou vytvořeny předpoklady pro to, aby se systém Windows XP Professional stal nejlepším klientským operačním systémem pro podnikatelskou oblast. Ať jej budete používat na jediném počítači nebo v celosvětové síti, nabízí vám tento nový operační systém vysokou funkčnost při snížených nákladech na klientské počítače.

Windows XP Professional je založen na prověřeném kódovém základu systémů Windows NT® a Windows 2000, který zahrnuje 32-bitovou programovací architekturu a plně chráněný model paměti.

Díky technologii ověřovaní ovladačů zařízení, která vychází ze systému Windows 2000, poskytuje systém Windows XP Professional ještě lepší zátěžové testy pro ovladače zařízení.

Odstraňuje většinu případů, při kterých musí koncoví uživatelé systémů Windows NT 4.0 a Windows 95/98/ME restartovat počítač. Tato výhoda se bude týkat i mnoha instalací softwaru.

Klíčové datové struktury jádra jsou určeny pouze pro čtení, takže je ovladače a aplikace nemohou poškodit. Veškerý kód ovladačů zařízení je jen pro čtení a je zabezpečen.

Poskytuje mechanismus pro několik verzí jednotlivých součástí systému Windows, které mohou být nainstalovány a používány souběžně.


Windows XP Professional

Windows XP Professional««« Předchozí text: Windows Vista Ultimate Následující text: Konverze oddílu se systémem souborů FAT na NTFS »»»

Learzi | 6. 2. 2007 Út 00.00 | Windows | trvalý odkaz | tisk | 391x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.