INFOPEDIA

Mandriva LINUX 2006 CZ

Mandriva Linux (dříve Mandrake Linux) je velmi oblíbenou distribucí Linuxu u nás, v Evropě i ve světě. Vznikl původně z RedHat Linuxu a vydal se směrem k uživatelské přívětivosti a jednoduchosti, a tyto základní vlastnosti si uchoval dodnes. Distribuce ulehčí práci začínajícím uživatelům, kterým nabízí snadnou instalaci, podporu velkého množství hardwaru, mnoho aplikací včetně kvalitní správy softwaru a množství nástrojů pro rychlé nastavení počítače.

Mandriva Linux je kompletně lokalizován a od roku 2002 je nejpoužívanější a nejprodávanější distribucí v České a Slovenské republice. Čeští i slovenští uživatelé oceňují nejen kvalitu distribuce, ale také dostupnou českou dokumentaci, výbornou lokální podporu a dostupnost produktů.

Mandriva Linux není pouhý operační systém, jeho součástí je mnoho aplikací pro běžné použití, ale i síťové služby, umožňující například připojení síťového disku. V základní nabídce je software rozdělen podle zaměření, je tedy možné vybírat okruhy, jako například „Internet", „Kancelářská stanice" a podobně.


Mandriva LINUX 2006 CZ

Mandriva LINUX 2006 CZ


Mandriva Linux 2007 CZ e-book


««« Předchozí text: Monitor Následující text: Šablony pro redakční systém RS2 »»»

Learzi | 4. 1. 2007 Čt 00.00 | Software | trvalý odkaz | tisk | 403x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.