INFOPEDIA

Zimmermann Phil

Phil Zimmermann je známý především jako autor Pretty Good Privacy (PGP), celosvětově nejrozšířenějšího šifrovacího software. Americká justice ho obvinila z porušení embarga na vývoz šifrovacího softwaru. Tři roky za to FBI Zimmermanna soudně stíhala, čímž sama notně přispěla k popularitě PGP i jeho samotného. Teprve v roce 1996 USA svou neúspěšnou žalobu stáhly, a časem zrušily i zákaz exportu silných šifrovacích technologií.

Před založením PGP, Zimmerman pracoval dvacet let jako programátor a specializoval se převážně v šifrování, v bezpečném ukládání dat, bezpečné komunikací a zabudovaných systémech (real-time embedded systems). Jeho zájem v politických aspektech kryptografie pochází z jeho zkušeností a vědomostí o zásadech vojenské politiky.


Zimmermann Phil

Zimmermann Phil


Zimmerman vystudoval bakaláře v informační technologii na Florida Atlanic University v roce 1978. Je členem International Association of Cryptographic Research (mezinárodní společnost vývoje šifrování) a League for Programming Freedom (svaz pro svobodné programování). Phil setrvá v Roundtable on Scientific Communication and National Security (rada pro vědeckou komunikaci a národní bezpečnost), což je kolaborativní projekt National Academies (národních akademií) a Center for Strategic and International Studies (Centrum pro strategické a mezinárodní studie). Je předsedou OpenPGP Alliance, setrvá ve sboru ředitelů Computer Professionals for Social Responsibility (Počítačoví profesionálové pro společenskou zodpovědnost), v poradních výborech oddělení počítačového inženýrství univerzity v Santa Claře, anonymizer.com, Hush Communications, Encentuate a Qualys.

Je nositelem ceny za ochranu soukromí Big Brother Awards. Pozitivní cena byla Philovi Zimmermannovi udělena za vytvoření software pro šifrování e-mailu, který je tak jednoduchý, že jej zvládne používat opravdu každý. Navíc jej dal veřejnosti k dispozici zdarma.

Jeho nejnovější projekt zabezpečení hlasové komunikace přes internet se jmenuje Zfone.


««« Předchozí text: Encyklopedie INFOPEDIA denně aktualizována Následující text: Merak Mail server »»»

Learzi | 30. 12. 2006 So 00.00 | Osobnosti IT | trvalý odkaz | tisk | 549x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.