INFOPEDIA

MyCMS

CMS je jednoduchý redakční systém vytvořený Josefem Burgerem. Jde o systém pro správu webového obsahu, který je primárně určen pro tvorbu osobních webových prezentací, a při dodržení oicenčních podmínek zdarma. Redakční systém je založen na skriptovacím jazyce PHP a databázi MySQL. Vzhled aplikace udávají (x)HTML soubory společně s CSS. Pro zvláštní efekty je použit jazyk JavaScript, v knihovně jQuery.

Verze: 0.1 beta byla vydána 31.3.2011. Instalace je jednoduchá, a to především díky komfortnímu průvodci, díky kterému nainstaluje CMS na web i technicky méně sběhlý uživatel. Tento průvodce je opravdu pěkný – připomíná instalační skript některých vyspělých CMS. Za něj autor rozhodně zaslouží pochvalu.

Před započetím instalace redakčního systému je potřeba souhlasit se smluvními podmínkami. Bez tohoho souhlasu nelze pokračovat v instalaci. Dále se zadává do formuláře řada různých nastavení. Jakmile je instalace redakčního systému MyCMS úspěšně dokončena, je nutno smazat ze serveru složku ./install a je možno s CMS začít pracovat.

Články lze psát teprve tehdy, jakmile jsou vytvořeny kategorie. To lze udělat v administraci v menu „Nastavení systému“ → „Správce kategorií“.


««« Předchozí text: Pípání PC Následující text: DKIM »»»

key | 23. 2. 2011 St 19.07 | CMS | trvalý odkaz | tisk | 1132x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.