INFOPEDIA

Firefox 3.6.12

obrazek   Představovat internetový prohlížeč Firefox je zbytečné. Jedním z hlavních směrů vývoje byla rychlost spouštění a odezvy prohlížeče a práce s operační pamětí. Prohlížeč je nyní skutečně rychlejší, stabilnější a má inovované vykreslovací jádro.

Zvýšení rychlosti se projevuje také u webových aplikací s technologiemi JavaScript a AJAX, vylepšena byla i podpora pro moderní webové standardy. Inovované uživatelské rozhraní prohlížeče je nyní lépe přizpůsobeno vzhledu použitého operačního systému. Posílena byla také ochrana uživatelů před stránkami s nebezpečným softwarem a před podvodným přesměrováním. Vylepšené upozorňování na zabezpečené připojení nyní posuzuje i důvěryhodnost použitého certifikátu. Novinkou je knihovna stránek, která umožňuje jednotně spravovat historii navštívených stránek a záložek a umožňuje označovat odkazy prostřednictvím štítků (klíčových slov).


obrazek

Skvělé je i automatické doplňování adres, vyhledávání v adresách a algoritmus pro nabízení nejčastěji navštěvovaných stránek. Nemusíte si tedy pamatovat celou adresu, Firefox vám automaticky nabídne všechny odkazy, které zadané slovo obsahují, a na začátku odkazy nejnavštěvovanější. K dalším novinkám patří vylepšený správce stahování a zdokonalený správce doplňků, úplný zoom stránek (tedy nejen textů, ale i obrázků a dalších prvků) a mnoho dalšího.


««« Předchozí text: Safari 5.0.3 Následující text: Internet Explorer 8 CZ »»»

Learzi | 7. 2. 2011 Po 21.05 | Internet | trvalý odkaz | tisk | 586x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.