INFOPEDIA

iXtreamer

obrazek   iXtreamer je výkonný multimediální přehrávač v odolné hliníkové šasi s čipsetem Realtek 1283X DD+, 256MB operační pamětí DDR2 a vestavěnou dokovací stanicí pro Apple iPod, iPad i mobilní telefon iPhone. S tímto přehrávačem si užijete velkolepý obraz ve Full HD kvalitě 1080p. Podporuje celou řadu video formátů v pokročilých kodecích jako např. H.264 nebo MPEG4.

Početná podpora formátů se týká i audio souborů, které si budete moci přehrávat např. jako MP3, OGG, WMA, AAC atd. Úchvatný prostorový zvuk obstarají dekodéry Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio. Nechybí možnost prohlížení digitálních fotografií JPEG a několik podporovaných formátů titulek.


obrazek

Přehrávač se vyznačuje možností připojení k domácí síti a internetu. To je možné přes vestavěný RJ-45 port s přenosem dat o rychlosti až 100 Mbit/s nebo prostřednictvím volitelného WiFi adaptéru. Na vaší televizní obrazovce tak získáte okamžitý přístup k webovým službám jako YouTube, Picasa či k nejrůznějším internetovým rádiím. V přehrávači je implementován protokol UPnP, což znamená, že přehrávač je možné použít jako mediální server, který bude streamovat multimediální obsah do všech kompatibilních zařízení ve vaší domácnosti.

Propojení přehrávače s televizorem obstará HDMI výstup ve verzi 1.3a nebo komponentní a kompozitní výstup. Optický digitální audio výstup dobře poslouží např. k posílání digitálního signálu do vašeho receiveru. Ve vnějším rozhraní se dále nachází praktický USB 2.0 port umožňující připojení již zmiňovaného WiFi adaptéru či externího pevného disku. Přehrávač je dodáván s dálkovým ovladačem včetně baterií.


««« Předchozí text: Infinite Sound Následující text: Full HD 1080 »»»

Learzi | 19. 7. 2010 Po 23.05 | TV - Video - DVD | trvalý odkaz | tisk | 667x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář
reaguj[1] IXtreamer
AC Blue 19. 12. 2010 Ne 09.04

Výhoda je hlavně v tom, že na tom jedou videa přehrávané přímo ze stránek na internetu. Musí se tam ale dohrát skripty.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.