INFOPEDIA

Internet Explorer 6

obrazek   Internet Explorer 6 (IE6) byl svého času nejrozšířenější internetový prohlížeč. Přinesl některé novinky – nový navigační panel „Personal Bar“, nebo panel „Image Toolbar“, který měl usnadnit manipulaci s obrázky a fotkami nalezenými na webu. Při prohlížení obrázku, který byl větší, než-li rozlišení uživatele, bylo možné zapnout automatickou úpravu velikosti, která proporcionálně obrázek zmenšila.

Microsoft do nové verze zakomponoval také podporu pro jeho instant messenger MSN Messenger Service.

MS si také po řadě problémů konečně dál více také záležet na bezpečnosti, kterou u předcházejících verzí trochu zanedbával (pověstné bezpečnostní díry v MSIE 5.0). Implementoval do nové verze Cookie control, kde uživatelé získali podrobný přehled o ukládaných proměnných v počítači a podporu pro P3P (Privacy Preferences).


obrazek

V instalačním balíku byla obsažena nová verze Outlook Expressu. Tato verze není spustitelná pod operačním systémem Windows 95.

V dnešní době už je značně IE 6 zastaralý a přináší problémy, protože nenabízí moderní metody zabezpečení, a tak je častým cílem tvůrců škodlivého softwaru. Na postupném poklesu používání se podepsal nástup Windows 7, protože mnoho uživatelů (a firem) přeskočilo upgrade systému Windows z verze XP na Vista a přešli až na Windows 7. Zde je nejnižší verzí MSIE 8.


««« Předchozí text: Přípona ZFO Následující text: Elektronizace dokumentů »»»

Learzi | 7. 5. 2010 Pá 18.47 | Software | trvalý odkaz | tisk | 560x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.