INFOPEDIA

Přesun stránek EPOSPEDIA

obrazek   Vzhledem k opakovanému zablokovávání FTP přístupu ze strany hostingového serveru Webzdarma bylo rozhodnuto, že stránky budou přesunuty na nový hosting, proto se mění i adresa webu.

Nová adresa je infopedia.funsite.cz.

Podrobnější info:
Webhosting Webzdarma již čelí stejně jako spousta jiných hostingů problémům s napadáním webů roboty, kteří zavirovávají stránky. Jádro problémů je v nedostatečném zabezpečení hesel uživateli (uchovávat heslo k FTP v FTP klientovi není dobrý nápad).

Webhosting Webzdarma tento problém řeší blokováním uživatelů. Jak se uvádí ve fóru, cituji „blokovány jsou takové adresy, ze kterých dochází k napadání účtů na našich serverech. Je pro nás méně pracné semtam nějakou adresu odblokovat, než neustále promazávat/mazat/blokovat nové a nové infikované účty.“

Tím bohužel ale dochází k zablokování nejen těch uživatelů, kteří mají své stránky zavirované, ale díky sdíleným IP adresám i těch, kteří mají stránky čisté (jako například my).

Nebudu zde polemizovat s opatřením webu Webzdarma, i když si myslím, že tento způsob zdá se mi poněkud nešťastným. Jistě by se problém dal ošetřit nějakým technickým mechanismem, který by nebyl pro uživatele tak otravný, jako nutnost neustále se doprošovat ve fóru odblokování přístupu.

Ale Webzdarma je freehosting, a jak se říká, za málo peněz málo muziky, a zadarmo ani kuře nehrabe, takže má plné právo si dělat s uživateli tento opruz, budiž. Jak říkám – má na to právo. A nám nezbývá než poděkovat za 4 roky celkem bezproblémového soužití s tímto hostingem.

Přesun stránek nás příliš netěší, neboť je to práce navíc, ale je to nutnost. Neustále se doprošovat ve fóru odblokování přístupu už nás nebaví. Takže nezbývá než se rozloučit a doufat, že u nového webhostera, za kterého jsme zvolili Endoru, bude vše v pohodě.


««« Předchozí text: FreeRapid Downloader Následující text: Jak nastavit prohlížení v záložkách v MSIE 7 a vyšších »»»

Learzi | 16. 4. 2010 Pá 18.19 | INFOPEDIA | trvalý odkaz | tisk | 441x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.