INFOPEDIA

TimeShift

obrazek   Pojem TimeShift představuje funkci, která je běžná u počítačových televizních tunerů, video a DVD přehrávačů a rekordérů, PVR rekordérů a satelitních přijímačů a dalších podobných zařízeních spotřební elektroniky i počítačové videotechniky.

TimeShift umožňuje záznam i sledování TV programu v kterémkoliv nahraném místě, zatímco sledovaný program je ještě nahráván.

Například, sledujete napínavý pořad a v tom někdo zazvoní. Máte-li funkci Time Shift k dispozici, tak se nic neděje, stisknutím jediného tlačítka na DO zastavíte běh času ve sledovaném programu a klidně odejdete vyřešit záležitost u vchodových dveří. Když se vrátíte k přijímači, opět jediným stisknutím tlačítka pokračujete ve sledování programu, a to přesně od okamžiku, kdy jste museli obrazovku televizoru opustit. Říkáte si, jak je to možné ?

Je-li funkce Time Shift v přijímači aktivní, tak v okamžiku, kdy zvolíte nějaký program, např. ČT1, začne se právě vysílaný pořad zaznamenávat na disk. Pak na obrazovce televizoru nesledujete právě vysílaný program, ale díváte se s nepatrným časovým zpožděním na stejný program, který ale běží ze záznamu na disku. V okamžiku, kdy někdo zazvoní u dveří a vy stisknete výše zmíněné tlačítko, nestane se nic jiného, než to, že na nezbytně nutnou dobu zastavíte sledování programu ze záznamu na disku. Na tomto místě je důležité poznamenat, že záznam spuštěný v okamžiku, kdy jste přijímač přepnuli na ČT1, pokračuje nepřetržitě dál, a tudíž v době, kdy stojíte u dveří, přijímač dále zaznamenává na disk to, o co by jste jinak přišli. To vše je dáno tím, že operace ukládání a čtení dat z disku mohou probíhat téměř současně. Po návratu od dveří stisknutím tlačítka pak pouze spustíte pozastavené sledování záznamu (čtení dat) z disku.

TimeShift co to je


««« Předchozí text: Alias Následující text: VFD »»»

Learzi | 2. 6. 2010 St 18.39 | TV - Video - DVD | trvalý odkaz | tisk | 6559x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.